MAZDA6

Sportif tasarım,  heyecan verici sürüş

Sedan ve station wagon gövde stili seçenekleri ile sunulan yepyeni amiral gemisi modelimiz ile, heyecan verici sürüş deneyiminin hazzını ve duyularınızı cezbeden tasarımın önemini kutluyoruz. Mazda6 ayrıca, SKYACTIV TEKNOLOJİSİ sayesinde, en gelişmiş güvenlik özelliklerini ve olağanüstü düşük yakıt tüketimini birleştiriyor. Böylece heyecan verici, güçlü sürüş keyfinden ve göz alıcı estetikten ödün vermeksizin çevresel ve işlevsel açıdan mükemmelliğe ulaşma konusunda geleneklere bir kez daha meydan okuyoruz.

  • Motor Gücü:2.0L SKYACTIV Benzinli Motor
  • Maksimum Güç:165 BG / 6000 dd
  • Maksimum Tork:210 Nm / 4000 dd
  • Ort. Yakıt Tüketimi:5.9 1/100 km
  • Ort. CO2 emisyonu:135 g/km
  • Genel Detay
  • Performans
  • Güvenlik
  • Özellikler

Sportif tasarım, heyecan verici sürüş ve düşük yakıt tüketimi

Yepyeni Mazda6, öncü SKYACTIV TEKNOLOJİSİ'nin tüm özellikleriyle birlikte 'KODO - Hareketin Ruhu' tasarımının kullanıldığı yeni nesil otomobillerimizin ikincisidir.

Sedan ve station wagon gövde stili seçenekleri ile sunulan yepyeni amiral gemisi modelimiz ile, heyecan verici sürüş deneyiminin hazzını ve duyularınızı cezbeden tasarımın önemini kutluyoruz. Mazda6 ayrıca, SKYACTIV TEKNOLOJİSİ sayesinde, en gelişmiş güvenlik özelliklerini ve olağanüstü düşük yakıt tüketimini birleştiriyor. Böylece heyecan verici, güçlü sürüş keyfinden ve göz alıcı estetikten ödün vermeksizin çevresel ve işlevsel açıdan mükemmelliğe ulaşma konusunda geleneklere bir kez daha meydan okuyoruz.

Yepyeni Mazda6’nın tasarımında, atların dinamik koşuları, dalgaların gücü ve bir dansçının enerjisi gibi hareketlerden ilham aldık. Yeni amiral gemisi modelimizin tasarımı, performansı ve verimliliği nasıl yeniden tanımladığını keşfedin. Yepyeni Mazda6 çığır açıcı SKYACTIV TEKNOLOJİSİ ve “KODO – Hareketin Ruhu” tasarım temasının kusursuz bir bileşimi.

Yepyeni Mazda6'nın çarpıcı ‘KODO – Hareketin Ruhu’ gövde tipini gördüğünüzde, bu güçlü ve şık tasarımının 2012 Moskova Otomobil Fuarı’nda neden bu kadar alkış aldığını anlayacaksınız.

SKYACTIV TEKNOLOJİSİ ile heyecan verici bir sürüş deneyimi

Mazda6'da, yalnızca sürücü otomobille kendini bütünleşmiş hissettiğinde elde edilebilen memnuniyet verici sürüş deneyimini sunmaya odaklandık. Aracnın sürüş dinamikleri; motorda, şanzımanda, gövdede ve şaside kullandığımız SKYACTIV TEKNOLOJİSİ sayesinde isteklerinize uyumlu bir şekilde yanıt verir. Güç, yanıt kabiliyeti ve çevikliğin heyecan verici birleşimini hissedeceksiniz.

Biz, sürüş keyfine verdiğimiz önemle tanınırız. Otomobillerimiz ise, üstün yol tutuşlarıyla tanınır. Şimdi segmentinde öncü bir aerodinamik sağlayarak rafine ve çevik hareketi dengeledik. Sürücüye pürüzsüz, mutlak kontrol veren bir sürüş performansı sunuyoruz. Böylece her mesafede konforlu ve keyifli bir yolculuk yapacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yeni SKYACTIV-Gövde yapısı, otomobilin sürüş performansını artırır ve size daha iyi bir sürüş deneyimi sunar. Peki bunu nasıl yapar? Gövde sağlamlığını yaklaşık %30 oranında artırmak için ultra yüksek çekme dayanımlı çelik kullandık. Böylece, yeni nesil otomobillerimizdeki daha hafif kaporta, daha güçlü olmalarının yanı sıra, arabanın genel ağırlığını da azaltmaktadır.

Yeni SKYACTIV-Gövde yapısı hem daha hafif hem daha güçlüdür ve arabanın sürüş dinamiğini geliştirerek size daha güvenli bir sürüş deneyimi sunar.

Gelişmiş araç güvenlik özellikleri ve daha güçlü kaporta

Bu otomobilin üstün güvenlik performansı, kullandığımız yeni ve gelişmiş materyaller sayesinde, hem daha hafif hem de daha güçlü olan bir kaporta ile elde edilmiştir.

Bu otomobil aynı zamanda aktif araç güvenlik özelliklerinde de öncü konumdadır. Şerit Değiştirme Uyarı Sistemi, şeridinizi değiştirmek üzere olduğunuzu size bildirir. Adaptif Ön Far Sistemi, virajlarda farlarınızı yükseltir ve Uzun Far Kontrol Sistemi, yaklaşan araç olduğunda farlarınızı kısar. Akıllı Fren Destek Sistemi, 15-145 km/s arasındaki hızlarda önünüzdeki araca fazla yakınlaştığınızda sizi uyarıp fren uygulayarak, çarpışma ihtimalini azaltır. Mazda Radar Hız Kontrol Sistemi ise, önünüzdeki araçlarla aranızdaki mesafeyi korur. Böylece, kendinizin ve yolcularınızın güvende olduğunu bilerek rahat bir şekilde sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz.

Arka Araç İzleme Sistemimiz, 2011 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda herkesin hedefi olan Euro NCAP Advanced ödülünü kazanmış olan bir güvenlik yeniliğidir.

Arabanın arka köşelerinde bulunan iki radar sensörü, arkadan yaklaşan araçların hızını ve mesafesini ölçer. Bir araç arabanıza arkadan yaklaşık 50 metre yaklaştığında, size bu aracın hangi taraftan yaklaştığını bildiren bir ışık yanıp söner. Benzer şekilde, şerit değiştirmek için sinyal verdiğinizde arkadan bir araç yaklaşıyorsa, ışık yanıp söner ve sizi uyarmak için bir sinyal sesi çıkar. Bu sistem, 30 km/s veya daha yüksek hızlarda yol alırken çalışır. Arka Araç İzleme Sistemi'nin sanki başınızın arkasında da gözünüz varmış gibi davranarak sizi ve yolcularınızı nasıl koruduğunu görün.

Bu araç güvenlik özelliği – örneğin şehir trafiğinde – önünüzdeki trafiği izlemek için son derece hassas bir lazerli radar sensör sistemi kullanarak önden çarpışmaları önler veya bu çarpışmaların etkisini azaltır.

Sistem bir çarpışma riski algılarsa, frene bastığınızda frenin anında yanıt verebilmesi için frenleri önceden hazırlar. Frene basmazsanız, gerekli hallerde acil durdurma özelliği devreye girer. 4 km/s ila 30 km/s hızlarda çalışır.